Make your own free website on Tripod.com
Двотижневий огляд
українського Вебу

Wertep top 100 IнтерNетрі
URL: http://www.internetri.com.ua
         http://www.internetri.net
мова: українська
СР: Win1251
Це українська Яху-подібна Інтернет-директорія, один з найкращіх тематичних каталогів України. Ще у січні 1999 року її популярність була досить низькою (30-40 відвідувань за добу), але протягом місяця зросла до 100. Числа говорять самі за себе. У його базі даних уже близько чотирьох тисяч сайтів і ця кількість постійно збільшується завдяки тому, що будь-який користувач може додати туди і свій ресурс (якщо, звичайно, він стосується України). ІнтерNетрі має декілька індексів — тематичний, два географічних (за країнами світу та за реґіонами України) і загальний. У тематичному каталозі здійснено поділ ресурсів на теми, а теми на підтеми і т.ін. У загальному каталозі перелічено в алфавітному порядку теми найвищого рівня. У географічних каталогах ресурси поділено на країни світу та на реґіони за своїм походженням або за характером інформації. Якщо важко визначити географічну належність інформації, то ресурси занесено до розділу «Десь в інтернеті…». У самих розділах ресурси перелічені за бібліотечним принципом: після назви документа зазначено всі категорії (т.зв. рубрикатори), до яких включено даний ресурс, що покращує пошук релевантної інформації. Нещодавно в ІнтерNетрів з‘явилася можливість пошуку за ключовим словом, хоча ще й не досить досконала (враховується реґістр літер і до того ж, машина шукає слова саме в тому вигляді, в якому вони були введені до пошуку).

Мета
URL: http://www.meta.kharkiv.net/defukr.asp
мова: українська
URL: http://www.meta.kharkiv.net/
мова: російська
СР: Win1251
Для пошуку за ключовим словом, мабуть, найкращою на Україні є повнотекстова (шукає слова у текстах документів) пошукова система Мета (http://www.meta.kharkiv.net/defukr.asp), створена ентузіастами з Харківського Політехнічного Університету. Подібно до Alta Vista тут також працює програма-робот, яка автоматично індексує документи для подальшого знайдення їх користувачами, причому не лише серед українських серверів, адреса яких закінчується на .ua, як робить більшість пошукових систем, а й серед зарубіжних українських ресурсів. В деяких випадках може допомогти обмеження пошуку тільки по українських, по зарубіжних українських або тільки по харківських серверах.
З російською мовою у Мети проблем немає: можна ввести до пошуку слово у будь-якій формі, а програма-робот уже відмінюватиме його, і знайде документи, що містять усі похідні від цього слова. Наприклад, якщо поставити запит «культура», то знайдені документи міститимуть як слово «культура», так і похідні від цього слова ? «культуры», «культуре», «культуру» тощо. Але, на жаль, з українською мовою складніше. Для такої пошукової системи, що набрала всеукраїнського масштабу, треба було б попрацювати над покращенням засобів пошуку саме україномовної інформації, а щоб не починати з нуля, використати щось накшталт «Рути» (програми перевірки української орфографії), в базі даних якої вже є майже всі українські слова з усіма словоформами. Це б водночас покращило систему як таку, і розширило б аудиторію відвідувачів (що є немаловажним) західними реґіонами нашої країни.

Українська Цифрова Бібліотека
URL: http://www.internetri.kiev.ua
мова: українська
СР: Win1251
Це не просто якась бібліографічна база даних, на якій можна знайти бібліографічний опис книги, а посилання на конкретні повнотекстові твори українських письменників та переклади творів зарубіжної літератури українською мовою. Особисто мене зацікавила "Марсіанська хроніка" Рея Бредбері і твори Альбера Камю. Це ще один проект створювача "ІнтерNетрів" В.Котовича.

Кобзар
URL: http://www.internetri.kiev.ua/kobzar
          http://kobzar.tsx.org
          http://www.members.tripod.com/svitiaz/
мова: українська
СР: Win1251
Також належить мишці пана Котовича. Наскільки мені відомо -- це перша повна веб-версія "Кобзаря" Т.Г.Шевченка.

Вебтоп від Вертепу
URL: http://top.wertep.com
мова: українська
СР: Win1251
Чомусь наші славетні нет-оглядачі на зразок пана Webman'a (до речі, його сервер варто відвідати) при огляді українських лічильників чи то взагалі не знають про Вебтоп, чи то просто пропускають поза увагою, а натомість надають перевагу критиці ґлюкавої "Альфи", виведенням на чисту воду крадія БД "Індекс99" та з'ясуванням подробиць війни між ними. А от до таких чудових надбань УкрНету як "Вебтоп" чи "Пінґ" чомусь мова не доходить. Хоча одеський "Пінґ" не має потреби в рекламі -- він досить знаний в Мережі, а молодий "ВебТоп" слід підтримати.
Ориґінальний дизайн розроблено компанією "Вертеп". Перші п'ять сайтів рейтинґу винесені на першу сторінку. Як і кожний нормальний лічильник, надає користувачам доступ до статистики відвідувань, можна поцікавитись рейтинґом усіх сайтів, та взнати 10 нових користувачів. А от щось таємниче криється за словами "веб-хіти" і "веб-критика". Ці розділи у стадії Under Construction, то ж що приховують в собі їхні назви -- на разі невідомо. До речі, Індекс99 теж зареєструвався тут, але самого лічильника на сайті не видно. А головне, що це єдиний україномовний лічильник.

Бібліотека Української Поезії
URL: http://www.uazone.net/poetry/
            http://mba2000.lbs.ac.uk/~rkosarenko/poetry/
мова: українська
СР: Win1251
Знаходиться на території найкращого англомовного сервера про Україну. Особисто я не перевіряв, але кажуть, що там є понад 2000 сторінок з українськими поезіями та піснями. Отак!! Тут навіть є переклади іноземних поетів. Для тих, хто цікавиться літературою, це просто знахідка.
Дизайн зроблений просто і зі смаком.

InterWeekend
URL: http://www.interweekend.com.ua
            http://www.uosa.uar.net/wwwoa/weekend/
мова: українська
СР: Win1251
Як у бібліотечній справі існують різні види бібліографічних покажчиків -- бувають бібліографічні списки книг, списки з анотаціями та бібліографічні огляди, де огляд книг здійснюється пов'язаним текстом. Щось подібне відбувається і в Неті, а, власне, ІнтерВікенд належить до останнього виду покажчиків.
Цей щотижневик виходить щоп'ятниці (ввечері), і завжди тут можна знайти щось цікаве. Є також розділ комп'ютерних новин у світі, але чомусь на нього немає посилання з першої сторінки.
А так, взагалі, досить таки добре. І з інформативністю, і з періодичністю, і з дизайном. 

Webman України
URL: http://www.webman.kiev.ua
мова: російська
СР: Win1251
Якщо вже мова зайшла про Нет-оглядачів, то згадаю ще Webman'a. У нього огляд Мережі здійснено у легкому для сприйняття стилі, переважно, у вигляді стьобу. До того ж, він заміряв зібрати дос`є на всіх видатних діячів УкрНету. "Всіх" -- це дуже гучно сказано -- хіба можна їх усіх виловити? Зрештою, подивимось, що з цього стане.

Бєлий Мєдвєдь
URL: http://www.digcont.odessa.ua:8101/whitebear/
мова: російська
СР: Win1251
Теж огляд УкрНету, цього разу з Одеси. Список ресурсів з коментарями. Виходить періодично.

Зомбінаторія
URL: http://www.enter.lviv.ua/
мова: українська
СР: Win1251
А цей ресурс -- просто знахідка для любителів поганяти "зябликів" (тобто ґеймерів). Створив його чоловік на ім`я OOHFIRO (на вимовиш з першого разу) з компанією. Огляди виходять майже щодня. Так що є сенс зробити ґеймерам закладинку на цей сайт. Тут є навіть фоторепортаж зустрічі президентів європейських країн у Львові, яка нещодавно відбулася.

25.05.99


Український ЛінкЛіст планує виходити двічі на місяць, тобто раз на два тижні.
Раджу тим, хто зацікавився, зробити закладинку, а про те, як вони робляться, почитайте тут.
Також надсилайте свої URL`и або огляди на адресу webmaster@linklist.8m.com

Інші проекти "Богодухів Online":
Гід по місту Богодухову | Анекдоти | Гороскопи